akrilik zemin img 2

Akrilik Zemin Tenis Kortu

Akrilik Zemin Tenis Kortu, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen standartlara göre boyda 36 metre ende ise 18 metre toplamda ise 668 metrekare açık veya kapalı olarak inşa edilmektedir. Akrilik zemin tenis kortları uluslararası ölçülerin dışında amatör kullanımlar için ihtiyaç duyulan her boyutta inşa edilebilmektedir.

Akrilik Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Uygulamaları:

  1. Akrilik Zemin Tenis Kortu
  2. Cushion Akrilik Zemin Tenis kortu

Akrilik Zemin Tenis Kortu yapımında uzmanlaşmış Reform Sports, akrilik zeminli tenis kortlarının yapımını 3-4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen standartlara göre Akrilik Zemin Tenis Kortu inşa edilmektedir. Talep doğrultusunda amatör kullanım amaçlı daha küçük ölçülerde tenis kortları da yapılabilmektedir. Altyapı, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, yerinde döküm akrilik zemin yapılması ve tenis filesi takılması ile anahtar teslim olarak tenis kortları yapılmaktadır.

Akrilik tenis kortu yapımında iki farklı çeşit zemin kullanılmaktadır:

  1. Akrilik Zemin
  2. Cushion Akrilik Zemin

Her iki zemin türünde de yapım aşamaları benzer niteliklerdedir. Cushion Akrilik Zemin sistemlerinde fazladan “cushion” olarak adlandırılan bir ara katman vardır. Cushion, spor zeminleri yapımı için özel olarak tasarlanmış, akrilik reçine ve çeşitli sentetik içerikleri bulunan bir zemin kaplama türüdür.

akrilik zemin img 1

Akrilik Zemin Tenis Kortu Saha Ölçüleri

akrilik zemin img 1

Yapım Aşamaları

TENİS KORTU YAPIMI 
ÜRÜNLER

Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı’nda
kullanabileceğiniz ürünlerimizi
inceleyebilirsiniz.

TÜM ÜRÜNLER

Tenis Kortu Yapım Maliyeti

Tenis Kortu Yapım Maliyeti; sahanın açık veya kapalı olmasına, kullanılacak zemin çeşidine, yapılacak sahanın ölçülerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Projenize göre fiyat almak için belirttiğimiz detayları bildirerek bizden teklif alabilirsiniz.

Menü