Padel Tenis Kortunuzu En Kısa Zamanda Tamamlayıp Teslim Ediyoruz!

Padel Tenis Kortu Yapımı ile ilgili hemen detaylı bilgi alın.
Padel Tenis Kortları Yapımı’nda uzmanlaşmış Reform Sports, Padel Tenis Kortu inşa işlerini 3–4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.
Padel Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Uygulamaları:
 • Sentetik Çim Padel Tenis Kortu
 • Tartan Zemin Padel Tenis Kortu
 • Akrilik Zemin Padel Tenis Kortu
Padel Tenis Kortu Yapımı ve Anahtar Teslimi Çözümler hakkında hızlıca fiyat teklif almak ve detaylı bilgi edinmek için lütfen yandaki formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. En kısa sürede telefon veya email yoluyla sizinle iletişime geçilecektir.

Hemen Teklif Alın!

  Tenis Kortlari Res

  Padel Tenis Kortları

  Tenisi tüm dünyayı kasıp kavuran bir spor dalı olarak son zamanlarda oldukça popüler olmaktadır. En önemli alternatif sebebi olarak özellikle ikişerli eşli takımlar halinde oynanarak ister aile fertleri ister arkadaş ortamında grup olarak gerçekleştirilecek mükemmel bir aktivitedir. Padel tenis; yeni bir spor dalı olarak bilinse de aslında tarihi 1970’li yıllara dayanmaktadır. Meksika’da ortaya çıkan padel tenis özellikle İspanyol kültürünün hakim olduğu ülkelerde daha çok oynanmaktadır.

  Covid-19 pandemi dönemi ile birlikte Türkiye ve dünyada daha fazla ilgi gören bir spor dalı haline gelmiştir. Padel tenis, squash ile tenisin birleşiminden oluşan bir spor dalıdır. Tenis ile benzerlikleri olduğu gibi farklılıkları da bulunmaktadır. Bu sporun icra edildiği Padel kortları firmamız tarafından yapılmaktadır.

  Spor zeminleri sektöründeki 28 yıllık tecrübemiz ile profesyonel ve sorunsuz bir şekilde Padel Tenis Kortu kurulumunu gerçekleştirmekteyiz.

  Padel Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Uygulamaları:

  • Sentetik Çim Padel Tenis Kortu
  • Tartan Zemin Padel Tenis Kortu
  • Akrilik Zemin Padel Tenis Kortu
  1
  YIL
  1
  BÖLGE
  1
  ÜLKE
  1
  SPOR TESİSİ

  Padel Tenis Kortu Tenis Ölçüleri

  Reform Sports, padel kortlarını yaparken, uluslararası otoriteler tarafından belirlenmiş standartları dikkate alarak üretim yapmaktadır. Standart padel kortu ölçüleri çift kişilik saha için 10*20m, tek kişilik padel sahaları için ise 6*20m oyun alanı kullanmaktadır. Esasen tenis kortu daima dikdörtgen şeklindedir fakat değişimler gösterir. Tenis kortu 23.78 metre uzunluğunda, teklerde 8.23 metre, çiftlerde 10.97 metre genişliğinde oluyor. Çizgiler beyaz olurken, yanlarda duvar olmaz. Teniste merkez 0.914 metre, yanlar 1.07 metre iken, padel teniste file orta yüksekliği 0.88 metre, uç yüksekliği 0.92 metredir. Firmamız olarak tenis kortları profesyoneller için 18m x 36m ölçülerinde yaptığımız gibi amatör kullanım alanlarında da daha küçük kort tenis alanları yapmaktayız.

  padel court
  padel court

  Padel Tenis Kortu Zemin Çeşitleri

  Reform Sports, Padel tenis sahalarında zemini hazırlarken isteğe göre farklı alternatifler kullanmaktadır. Padel kortları yaparken, suni çim, akrilik ve tartan zeminler kullanılabilir. Beton hatıl Polywood kalıplar bağlanılarak yapılıyor. Sahada eğim verilirken tek yöne eğim verilmek suretiyle oluşturuluyor. Sahanın tabanında suni çim halı uygulaması yapacak isek, zemine çakıl döşeyip, sonra keçe ve sonra suni çim döşemekteyiz. Taban tartan veya akrilik zemin uygulaması olacaksa bu kez, beton veya asfalt zemin uygulaması yaparak zeminin daha dayanıklı olmasını sağlamaktayız. Tartan veya akrilik yapılacak ise, zeminin daha kaliteli ve sağlam olması açısından asfalt olmasını önermekteyiz. Bu sayede zemin olumsuz hava koşullarında karşı daha da çok sağlam olmaktadır.

  Padel Tenis Kortu Yapım Süresi

  Standart padel tenis kortu yapımı 20-30 gün ve montaj süresi 1 haftadır. Bu iş zamanını uygun zemin ve hava koşullarına göre hesaplamaktayız. Fakat padel tenis sahalarını yaparken proje tipi ve kullanılacak malzeme detaylarına göre üretim ve montaj süresini değiştirebilir.

  Reform Sports, padel tenis kortu yapım süreci esnasında beton dökümü, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, sentetik çim halı döşeme ve son olarak tenis filesi kurulumu şeklinde ilerleyerek devam etmekteyiz. Öncelikle alanın daha güvenli ve sağlam olabilmesi ve etrafını tamamen dolaşan kiriş kalıbı için temel kazarak başlamaktayız. Kiriş için demir çubuklar kullanılıyoruz ve bu şekilde ağ yapıyoruz. Çitin ana direklerini birbirine bağlarken düzgün olması için teraziye düzenli aralıklarla ankraj boruları yerleştiriyoruz. Daha sonrasında çevre kiriş kalıplarına hazır beton döküyoruz. Drenaj sistemi kurmak için drenaj kanalları açıyoruz böylece de sahada su birikmesini engellemiş oluyoruz. Bu sayede yağmur gibi olumsuz hava şartlarından sahayı oldukça korumuş oluruz. Sahadaki drenaj sistemi uygun malzeme ile tamamlayıp ve bu kanalları kapatıyoruz. Bu kanallar zemin ile sıfırlanıyor. Padel kortları için zemini çakıl dolgu malzemesi ile kaplıyoruz. Zemin beton olacak ise o zaman Hazır beton çakılların üzerine dökülerek zemin düz hale getiriliyor. Ardından çevre direkleri, cam paneller ve metal hasır panellerin montajını yapıyoruz.

  padel court
  padel court

  Padel Tenis

  Padel tenis özellikle Arjantin, Latin Amerika Meksika ve Brezilya’da yaygın olarak oynanan bir spor dalıdır. Padel tenis ikişer kişilik takımlardan oluşan karşılıklı oynanan bir spordur. Padel tenis 20m x 10m büyüklükten oluşan sahada 3 set olarak normal tenisten farklı olarak özel padel tenis raketleri, özel tenis topu ve ekipmanları ile oynanan bir spor dalıdır. Bu sporun puanlama sistemi de normal tenis ile aynı şekilde yapılmaktadır.

  FIP (International Padel Federation) 1991 yılında kurulmuş olan padel tenisinin uluslararası federasyonudur. Klasik padel üretimi firması olarak uzman kadromuz ile kaliteli malzemeler kullanarak uzun ömürlü ve kullanışlı padel tenis kortlarını bu federasyonun belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda siz padel tenisi severler için klasik padel kortlarının yapımını ve kurulumunu yapıyoruz.

  Klasik Padel Kortu ve Özellikleri

  Reform Sports, Klasik Padel Tenis sahası her 2m de bir metal boru veya metal profil ile desteklenerek yapılan sahalara klasik padel kortu diye adlandırmaktayız, Yapmış olduğumuz padel kortu tenis kortuna göre üçte bir oranında daha küçük olmaktadır. Sahada kullanılan file ve oyun ekipmanları standart tenis ile aynı özelliklere sahiptir.

  Klasik padel tenis kortunun standart tenis kortundan farkı, oyunda sahanın etrafı cam ile çevrilidir. Klasik padel tenis kortu; 2m eninde ve 3m yüksekliğinde, damperli, darbeye karşı dayanıklı, kale arkalarına ve dış köşeye gelecek yerlere U şeklinde döşenir, kale arkalarına gelen yerlere ayrıca 1m yüksekliğinde hasır çelik döşenir.

  padel court
  padel court

  Panoramik Padel Kortu Yapımı

  Panoramik padel kortu yapımı aşamasında da klasikte olduğu gibi 10 metre eninde ve 20 metre boyunda bir saha yapmaktayız. Drenaj sistemi kurmak için drenaj kanallarını açıyoruz böylece de sahada su birikmesini engelleniyor. Sahadaki drenaj sistemi uygun malzeme ile tamamlanır ve bu kanallar kapatılır. Panaromik Padel kortları için zemini çakıl dolgu malzemesi ile kaplanır. Hazır beton çakılların üzerine dökülerek tamamen düzleştirilir, bununla birlikte çevre direkleri, 12mm cam paneller, metal profiller ve çelik hasırlar döşenir.

  Oyun alanının ortasında sahayı ikiye bölmeye yarayan ve topun üzerinden atılmasını sağlayan bir ağ bulunur. Bu ağ merkezde en fazla 88 cm yüksekliğe sahip olmaktadır. Bu filenin iki yanındaki alanlar ortada bir çizgi ile bölünür ve arka duvardan 3 metre uzaklıkta bir çizgi ile de servis alanını belirlenmektedir.

  Çatılı Padel

  Firmamız çatılı padel kortunu inşaa ederken, padel oyun standartlarına uygun olacak şekilde inşaa etmektedir. Padel kortunun üstünü çatı ile kapatarak yağmur, kar gibi olumsuz hava şartlarının olduğu zamanlarda bile istediğiniz her an padel tenis oynamanızı sağlamaktadır. Ayrıca sahanın kısmide olsa, güneş ışınlarından, yağmur ve kar sularından daha az etkilenmesini sağlayarak, daha sağlam ve uzun ömürlü olması da sağlanır.

  Çatılı padel tenis sahası yapılırken de, profesyonel hizmet anlayışını ön planda tutarak diğer padel sahalarda olduğu gibi uluslararası standartlara uygun olarak 10 metre eninde ve de 20 merte boyunda yapmaktayız. Padel kortunun zeminini inşaa ederken C25 ve C30 beton kullanmaktayız. Bu betonun üzerine suni çim halı uygulaması yapıyoruz. Suni çim halının birleşim yerlerine çift katman içeren poliüretan tutkal uygulanmış helmetin bezi yerleştiriyoruz. Bu sayede suni çim daha güzel bir şekilde yapışarak dayanıklı oluyor. Çatılı padel çizgileri de proje sahibi olarak sizin ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda beyaz ya da sarı olarak kesilerek, uluslararası normlara uygun olarak sahaya yerleştiriyoruz.

  padel court

  PADEL TENİS KORTU YAPIMI 
  ÜRÜNLER

  Sentetik Çim, Tartan Zemin ve Akrilik Zemin Padel Tenis Kortu Yapımı’nda kullanabileceğiniz ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

  TÜM ÜRÜNLER

  Padel Tenis Kortu Yapım Maliyeti

  Padel Tenis Kortu Yapım Maliyeti; kullanılacak zemin çeşidine, yapılacak sahanın ölçülerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Projenize göre fiyat almak için belirttiğimiz detayları bildirerek bizden teklif alabilirsiniz.

  Menü