Padel Tenis Kortunuzu En Kısa Zamanda Tamamlayıp Teslim Ediyoruz!

Padel Tenis Kortu Yapımı ile ilgili hemen detaylı bilgi alın.
Padel Tenis Kortları Yapımı’nda uzmanlaşmış Reform Sports, Padel Tenis Kortu inşa işlerini 3–4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.
Padel Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Uygulamaları:
 • Sentetik Çim Padel Tenis Kortu
 • Tartan Zemin Padel Tenis Kortu
 • Akrilik Zemin Padel Tenis Kortu
Padel Tenis Kortu Yapımı ve Anahtar Teslimi Çözümler hakkında hızlıca fiyat teklif almak ve detaylı bilgi edinmek için lütfen yandaki formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. En kısa sürede telefon veya email yoluyla sizinle iletişime geçilecektir.

Hemen Teklif Alın!

  Tenis Kortlari Res

  Padel Tenis Kortları

  Firmamız padel kortları yapımında uluslararası otoriteler tarafından belirlenmiş olan kurallara göre uyguluyor.  Padel kortu 10 metre genişlik ve 20 metre uzunluğunda oluyor. Esasen Tenis kortu da dikdörtgen şeklindedir fakat değişimler gösterir. Tenis kortu 23.78 metre uzunluğunda, teklerde 8.23 metre, çiftlerde 10.97 metre genişliğinde oluyor.

  Çizgiler beyaz olurken, yanlarda duvar olmaz. Teniste merkez 0.914 metre, yanlar 1.07 metre iken,  padel teniste file orta yüksekliği 0.88 metre, uç yüksekliği 0.92 metredir. Bu tenis kortları 18m x 36m ölçüleri dışında amatör kullanım alanlarında daha küçük oluşturuluyor.

  Padel Tenis Kortu Zemin Çeşitleri

  Padel tenis sahalarında zemin olarak farklı alternatifler kullanılıyor. Padel kortları yapılırken, tenis kortu, suni çim padel tenis sahası veya akrilik padel tenis zeminli kortlar yapılıyor. Beton hatıl Polywood kalıplar bağlanılarak yapılıyor. Eğim ise tek yöne eğim verilmek suretiyle oluşturuluyor. Suni çim halı uygulaması olacaksa,  zemin beton tercih ediliyor. Tartan veya Akrilik zemin uygulaması olacaksa bu kez, beton veya asfalt zemin olmalıdır. Zeminin asfalt olması her durumda öneriliyor.

  Fabrika ortamında kaynak ve boya işleri yapılarak sahada vidalar ile zemine monte ediliyor.10 mm tamperli cam yardımı ile özel cam bağlantı elemanları çelik konstrüksiyona sabitleniyor. Müşterilerin talebine göre farklılıklar oluşsa da, padel tenis kortu ölçüleri normalinde en 10 metre, boy 20 metre olarak uygulanıyor. Uluslararası Padel Federasyonu da bu ölçülere göre onay veriyor.

  Padel kortları bilindik, standart tenis direkler ve tenis filesi kurulumu yapılıyor. Ayrıca bu spora özel olarak üretilmiş padel tenis raketleri ve tenis topunun basıncı biraz daha düşürülmüş bir türü de padel tenis takımları arasında yer alıyor. Standart padel tenis kortu yapımı montaj süresi ortalama bir ay kadar sürebilmektedir. Bu iş zamanı genel olarak hesaplanmıştır. Proje tipi ve kullanılan ürün tiplerine göre farklılık gösterir.

  padel court
  padel court

  Padel Tenis Kortu Yapım Süreci

  Padel tenis kortu yapım süreci: beton dökümü, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, sentetik çim halı döşeme ve son olarak tenis filesi kurulumu şeklinde ilerliyor.  Temel, alanın etrafını tamamen dolaşan kiriş kalıbı için kazılıyor. Kiriş için demir çubuklar kullanılıyor bu şekilde ağ yapılıyor. Çitin ana direklerini birbirine bağlamak için teraziye düzenli aralıklarla ankraj boruları yerleştiriliyor.

  Daha sonrasında çevre kiriş kalıplarına hazır beton dökülüyor. Drenaj sistemi kurmak için drenaj kanalları açılıyor böylece de sahada su birikmesini engelleniyor. Sahadaki drenaj sistemi uygun malzeme ile tamamlanır ve bu kanallar kapatılır.  Zemin ile sıfırlanıyor. Padel kortları için zemini çakıl dolgu malzemesi ile kaplanıyor. Hazır beton çakılların üzerine dökülerek iyice parlatılıyor. Ardından çevre direkleri ve tel çit montajına başlanıyor.

  Padel Tenis Kortu Çalışmaları

  Hat üzerine montelenen ankraj borularına dikey olarak konulan direk boruları kaynakla, destek boruları da bu borulara üst, orta ve yatay olarak bağlanırlar. Yatay borulara dört köşeden çapraz olarak takviye uygulanıyor. Sahanın dört tarafında olan dikey boruların üstüne düzenli olan aralıklarla dikey borularını döşüyoruz. Yapmış olduğumuz kortunun uzun kenarına aydınlatma direkleri yerleştiriyoruz.

  Sonrasında aydınlatma direklerinin üzerine 400 W aydınlatma kapasitesi olan metal projektörler yerleştiriyoruz. Projektörler, elektrik altyapısı ve montajı ile projenin enerji ihtiyacını güven içinde karşılayacak biçimde döşenip çalışır duruma getiriyoruz. Saha özelliğinde standartlara uygun olup olmadığı göz önünde tutulur ve file çubuk için en uygun noktaları karşılıklı belirleriz. Sentetik çim halı ile kaplama uygulaması yapıldıktan sonrasında direkler yerine sabitlenir. Daha sonra gözenekli ve PVC kaplı tel örgü, kortun etrafındaki direklere geriliyor ve tüm saha çitle çevriliyor.

  padel court
  padel court

  Padel Tenis Kortu Yapımında Zeminin Önemi

  Arka duvarları 2,5 metre kadar yüksekliğe kadar camdan yapılmış bir padel kortları 20 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde, cam yan duvarlar ise 4 metre sonra sona ermektedir. Kortun geri kalanının 4 metre yüksekliğe kadar olan yeri metalik bir ağ kullanılarak kapatılıyor. Oyun alanının ortasında, sahayı ikiye bölen bir ağ vardır. Merkezde en fazla 88 cm yüksekliğe sahiptir, her iki tarafta 92 cm’ye kadar yükselir. Beton zemin üzerine çim halı uygulaması yapılır. Suni çim halının birleşim yerlerine çift katman içeren poliüretan tutkal uygulanmış bezi yerleştiririz. Padel kortları çizgileri de proje sahibi olarak bizim istek ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda beyaz ya da sarı olarak kesilerek, uluslararası normlara uygun olarak sahaya yerleştiririz.

  Padel Tenis Kortu Yapımında Son Aşama

  Sahaya Uyguladığımız sentetik çim halının üzerine silikadan özel olarak üretilmiş tenis kortunun kumunu dökeriz.  Fırçalama makinesi yardımı ile kum, suni çime tamamen alacağı kadar iyice yedirir ve tenis kortunu müsabakalara, yarışlara bu spora meraklı olanlara hazır hale getiririz. Padel kortları döşeme sistemi olarak suni çim halı kullanarak bu şekilde   mükemmel yumuşaklık performansı elde edebiliriz, bu sayede cilt sağlığınızı da  korumaya devam etmiş oluruz.

  padel court
  padel court

  Panoramik Padel Kortu Yapımı

  Panoramik padel kortu yapımı aşamasında da klasikte olduğu gibi 10 metre eninde ve 20 metre boyunda bir saha yapmaktayız. Drenaj sistemi kurmak için drenaj kanallarını açıyoruz böylece de sahada su birikmesini engelleniyor. Sahadaki drenaj sistemi uygun malzeme ile tamamlanır ve bu kanallar kapatılır. Panaromik Padel kortları için zemini çakıl dolgu malzemesi ile kaplanır. Hazır beton çakılların üzerine dökülerek tamamen düzleştirilir, bununla birlikte çevre direkleri, 12mm cam paneller, metal profiller ve çelik hasırlar döşenir.

  Oyun alanının ortasında sahayı ikiye bölmeye yarayan ve topun üzerinden atılmasını sağlayan bir ağ bulunur. Bu ağ merkezde en fazla 88 cm yüksekliğe sahip olmaktadır. Bu filenin iki yanındaki alanlar ortada bir çizgi ile bölünür ve arka duvardan 3 metre uzaklıkta bir çizgi ile de servis alanını belirlenmektedir.

  PADEL TENİS KORTU YAPIMI 
  ÜRÜNLER

  Sentetik Çim, Tartan Zemin ve Akrilik Zemin Padel Tenis Kortu Yapımı’nda kullanabileceğiniz ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

  TÜM ÜRÜNLER

  Padel Tenis Kortu Yapım Maliyeti

  Padel Tenis Kortu Yapım Maliyeti; kullanılacak zemin çeşidine, yapılacak sahanın ölçülerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Projenize göre fiyat almak için belirttiğimiz detayları bildirerek bizden teklif alabilirsiniz.

  Menü