stadium slider banner 001 Stadyum Yapımında Lider Firma Reform Sports
teknik sartnameler 4 son

Stadyum

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında lider firmalar arasına giren Reform Sports; uzman ekibi, kaliteli ürünleri, disiplinli iş anlayışı ve hızlı müşteri desteği sayesinde stadyum projelerini 6-12 ay arasında inşa etmektedir. Reform Sports, sürecin tüm adımlarını başarılı ile tamamlayarak anahtar teslim stadyum hizmeti sunmaktadır.

Reform Sports, her yoğunluğa uygun stadyumlar yapmaktadır. Stadyum yapım süresi, kişi kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Reform Sports, 10.000 kişilik stadyum yapımını 6 ay içerisinde tamamlamaktadır.

Stadyum yapımı aşamalarından sonra Reform Sports, müşterisine en kaliteli ve en konforlu stadyumu sunarak ve stadyumun anahtar teslimini yapmaktadır. Süreç tamamlandıktan sonra ortaya çıkan herhangi bir sorunda, garanti kapsamı dahilinde, Reform Sports en hızlı hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Stadyum Yapımı Aşamaları

 • Mevcut arazide hafriyat çalışması yapılarak arazi altyapı işlerine hazır hale getirilir.
 • Çelik konstrüksiyon tribün yapılacak stadyumlarda tribün altyapısı için demir donatılı beton dökülür.
 • Futbol sahasının altyapısı için drenaj sistemi yapılır.
 • Atletizm pisti altyapısı için çelik hasırlı beton dökülür ve üzerine asfalt yapılır.
 • Çelik konstrüksiyon tribün imalatı fabrika ortamında tüm kaynak ve boyama veya galvaniz kaplama işleri yapılarak üretim gerçekleştirilir ve şantiye ortamında montaj işleri yapılır. Çelik konstrüksiyon işleri tamamlandıktan sonra koltuk montajı yapılır.
 • Atletizm pisti zemini için sandviç sistem zemin yapılır.
 • Futbol sahası zemini için hibrit çim, yapay çim veya doğal çim kullanılır. Genellikle futbol kulüpleri antrenman sahalarına yapay çim döşettirir. Böylece maliyet daha çok düşer.
 • Aydınlatma sistemi için galvaniz kaplamalı direkler kullanılarak gerekli stadyumun aydınlatma işleri yapılır.
stadium
stadium
stadium
stadium

Stadyum Yapımı Maliyeti

Stadyum Yapım Maliyeti; kullanılacak zemin çeşidine, yapılacak stadyumun seyirci kapasitesine, oyun sahasının ölçülerine ve yapılacak yerin konumuna göre değişmektedir.

Stadyum yapım maliyetleri, uluslararası standartlara göre değişiklikler göstermektedir. En yaygın olarak stadyum yapımında kullanılan standartlar FIFA standartlarıdır. FIFA standartları hem sporcular hem de izleyiciler için keyifli bir deneyim kazandırır. FIFA’ ya uygun stadyum yapımında şartlarında şu unsurlar göz önüne alınır:

 1. Yapılacak futbol sahasının ölçüleri,
 2. Seyirci görüş açıları,
 3. Seyirci koltuklarının özellikleri,
 4. Acil durum çıkışları,
 5. Yeterli otopark alanı,
 6. Yeterli giriş çıkış sayısı vb.

Stadyum Yapım Maliyeti

Stadyum Yapım Maliyeti; kullanılacak zemin çeşidine ve kalınlığına, yapılacak stadyumun kapasitesine, ölçülerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Projenize göre fiyat almak için belirttiğimiz detayları bildirerek bizden teklif alabilirsiniz.

Menü