Kapali Futbol Sahasi 2

Kapalı Futbol Sahası

Kapalı Halı Saha olarak bilinen Kapalı Futbol Sahası, saha yanları ve saha üzeri statik hesaplara uygun olarak konstrüksiyon sistemiyle kapatılarak yapılır. Konstrüksiyon üzeri branda veya cam elyaf malzemeden mamul oluklu malzeme ile kaplanır. Saha yanları istenirse açılır-kapanır yapılabilir. Kapalı Halı Saha Yapımı için zeminde üçüncü ve dördüncü nesi sentetik çim halılar kullanılır.

Reform Sports’un uzman ve deneyimli ekibi Kapalı Futbol Sahasını, anahtar teslimi olarak 6-8 hafta içerisinde gerçekleştirmekte ve sizlere sunmaktadır.

Kapalı Futbol Sahası Yapımı

Halı saha suni çim üretimini Tekirdağ, Çorlu’daki 12.500 m² alana kurulu fabrikamızda gerçekleştirmekteyiz. Yıllık 13.000.000 m² suni çim halı üretim kapasitesine sahip olan bölümde; son teknoloji üretim teknikleri ve yüksek kaliteli Avrupa iplikleri kullanılmaktadır.
Kapalı Halı Saha Yapımı için suni çim halı modellerimiz 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm olarak farklı renklerde üretilebilmektedir. Genellikle halı saha yapımında 55mm suni çim halılar tercih edilir. Monofilament ve fibrile iplikten üretilmiş suni çim halı modellerimiz tek ve çift renk olarak üretilebilmektedir.

Kapali Futbol Sahasi 1

Halı Saha Ölçüleri

  • 18m * 36m = 648 m² (çok amaçlı)
  • 20m * 40m = 800 m²
  • 25m * 40m = 1000 m²
  • 25m * 45m = 1125 m²
  • 27m * 47m = 1269 m²
  • 30m * 50m = 1500 m²
  • 32m * 52m = 1664 m²

En uygun halı saha ölçüleri takriben 30m*50m olarak kabul edilir. Daha büyük ölçülerdeki sahalar ticari kullanım amaçları için ve amatör futbol severler için uygun değildir.

Kapali Futbol Sahasi 1

Kapalı Halı Saha Yapım Maliyeti

Kapalı halı saha yapım maliyeti öncelikle kapalı halı saha çeşidine göre değişmektedir. Kapalı halı sahalarda konstrüksiyon üzerinde kullanılan brandasac veya pvc kaplama malzemesi fiyat farklılıkları göstermektedir. Kapalı halı saha yapımında en önemli fiyat farkı boyutundan kaynaklanmaktadır.

Ticari amaçlı olarak yapılacak kapalı halı sahalar 20mx40m’den başlayarak 30mx50m’ye kadar yapılabilmektedir. En çok tercih edilen ve 7×7 kişinin rahatça top oynamasına imkan sağlayan kapalı halı saha ölçüleri ise 30mx50m’dir. Ticari olarak yapılacak kapalı halı sahalarda 20mx40m genellikle küçük olmakla birlikte fiyat performans olarak 25mx45m kapalı halı saha yapımı tercih edilebilir.

Halı saha maliyetini etkileyen faktörler nelerdir?

  • Halı saha maliyetini suni çim halı modeli de etkilemektedir. Sentetik çim halı fiyatları fibrile, monofilament olması, hav boyu, sıklığı, omurgalı olması gibi faktörler ile değişir.
  • Ayrıca halı saha aydınlatmalarının LED olarak tercih edilmesi de fiyatı arttıran etkenlerden birisidir. LED aydınlatmaların ilk maliyeti çok yüksek olsa da yaklaşık bir buçuk sene gibi kısa bür sürede kendini amorti eder. 400W halide projektör yerine 100W LED projektör yeterli olacaktır.
  • Suni çim halı sahaya atılan granül de sahanın maliyetini etkiler. Siyah SBR granül yerine yüksek kalite gri granül veya yeşil granül kullanılması da fiyatı arttıran bir diğer faktördür.

Halı saha yapımıhalı saha yapımı maliyeti, halı saha suni çim halı fiyatları, kapalı halı saha kurulumu, sentetik çim, monofilament halı saha çimi, fibrile sentetik çim gibi konularda destek almak ve fiyat öğrenmek için lütfen bize ulaşın.

Kapalı Halı Saha Yapım Aşamaları

FUTBOL SAHA YAPIMI 
ÜRÜNLER

Açık Halı Saha Yapımı’nda
kullanabileceğiniz ürünlerimizi
inceleyebilirsiniz.

TÜM ÜRÜNLER

Halı Saha Kurulum Maliyetleri

Suni Çim Halı Saha Yapım Maliyeti; sahanın açık veya kapalı olmasına, kullanılacak suni çim çeşidine, yapılacak sahanın ölçülerine ve lokasyonuna göre değişmektedir. Projenize göre fiyat almak için belirttiğimiz detayları bildirerek bizden teklif alabilirsiniz.

Menü